Avon Temsilci Ol, Kazanmaya Başla

Özellikle ev hanımları için sabit bir işte çalışmak her zaman mümkün olmayabilir. Fakat evde de rahat bir şekilde gelir elde edebileceğiniz birçok kazanç sistemi bulunmaktadır. Onlardan biri AVON temsilciği ve satış liderliğidir. Evinizde serbest çalışma yöntemi ile her ay düzenli gelir ve hediyelerin sahibi olabilirsiniz. AVON temsilcisi olmak şimdi daha kolay, pratik ve ücretsizdir.

Kozmetik Ürünleri Satışı

AVON KOZMETİK NEDİR?

Merhaba arkadaşlar ben Avon’un direktör satış liderlerinden Mustafa GÖVERCİN yazının devamında AVON ve kazanç fırsatları hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum formunu kullanarak bana sorularınızı iletebilirsiniz. Dilerseniz ilk olarak firmanın tarihçesine kısaca göz atarak başlayalım. AVON 1886 Yılında ABD’de kurulmuş olup günümüzde Türkiye dâhil 100’den fazla ülkede ürünleri sevilerek kullanılmakta ve satılmaktadır. Kozmetik sektöründe birçok firma olmasına karşın AVON’U farklı kılan dünyanın ilk doğrudan satış markası olması ile alakalıdır.

Doğrudan Satış Nedir? Toplum da katalog üzerinden satış yöntemi olarak da bilinmektedir. Kesin tanımını yapmak gerekirse, ürünlerin satışını sadece katalog üzerinden temsilciler ile vasıtası ile yapmaktır. Daha anlaşılır şekilde açıklamak gerekirse AVON ürünleri sadece katalog üzerinden ve temsilciler aracılığı ile yapılmaktadır. Türkiye’de hiçbir mağaza ya da bayisi yoktur. Sizde temsilci olarak satış yapabilir, hatırı sayılır şekilde gelir elde edebilirsiniz.

AVON TEMSİLCİSİ NASIL OLUNUR?

1993 Yılından itibaren Türkiye pazarına da giren AVON doğrudan satış mantığını ülkemizde de devam ettirmektedir. Temsilci olmak için yapmanız gereken tek şey 1 dakikanızı ayırarak aşağıda yer alan başvuru formunu doldurmaktır. Online başvuru sisteminin gelmesi ile birlikte eskiden zor olan ve 1 haftayı bulan onay süreci geride kalmıştır. Şimdi başvurunuz üzerinden 2 saat geçmeden başvurunuz onaylanmaktadır.

Lütfen Dikkat: Aşağıda yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Bilgileriniz satış liderine ulaşması ile birlikte SL (satış lideri) başvuru formunda belirtmiş olduğunu telefondan arayacaktır. Bu noktadan sonra bilgileriniz AVON’UN temsilci kayıt sistemine girilmektedir.

KAYITEVET Yaz 3850’ye Gönder

Satış lideri bilgilerinizi AVON temsilci kayıt sistemine girmesi ile birlikte kısa bir süre içerisinde kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz telefona bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu noktadan sonra telefonunuzun mesaj kısmına girerek büyük harflerle ve bitişik olmak üzere KAYITEVET yazarak 3850’ye mesaj atınız.

Başvuru Sonucunu 2 Saat İçerisinde Öğrenirsiniz: Yukarıdaki işlemi yaptığınızda başvurunuz AVON tarafından incelemeye alınır. Başlıkta da belirtildiği gibi genelde 2 saat içerisinde başvuru sonucunuz telefonunuza kısa mesajla iletilmektedir.

Onay Mesajı ile Birlikte Temsilci Numaranız da gönderilir

Evet, arkadaşlar başvurunuz onaylanması ile birlikte kısa mesajla başvurunuzun onaylandığına dair bilgi verilir. Bilgi mesajında aynı zamanda birçok yerde işinize yarayacak olan 8 haneli temsilci numaranız da yer almaktadır. Sizden ricam mesajı silmeden önce temsilci numaranızı bir yere not etmeniz ya da mümkünse ezberlemeniz şeklinde olacaktır. Çünkü unutulması halinde yapılması gereken birçok işlem aksayacaktır. Temsilci numarasının kullanıldığı alanları ve unutulması halinde nasıl geri alacağınızı görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-numarasi

AVON Kataloğunu Ücretsiz Olarak Göndereceğiz: Başvurunuz onaylanması ile birlikte ilk kataloğunuzu ücretsiz olarak adresinize göndereceğiz. Tabii ki kataloğun gelmesi 4-5 gün süreceği için bu süreçte size WhatsApp ya da E-Posta üzerinden E-Katalog da göndereceğiz. Hiç sipariş vermeseniz bile 3 kampanya boyunca 1 adet katalog ücretsiz olarak adresinize gönderilmektedir.

Temsilci Şifresi Oluşturmanız Gerekir

Evet, arkadaşlar sipariş verebilmek için ihtiyacımız olan hususlardan biri de temsilci şifresidir. Özellikle siparişlerimizi İnternet üzerinden gireceksek mutlaka almamız gerekir. Şunu belirtmeliyim ki temsilci şifresi AVON tarafından gönderilmez, temsilci tarafından oluşturulması gerekir. Oluşturduğunuz şifre telefonunuza kısa mesaj ya da E-Posta olarak gönderilmektedir. Şifre genelde rakamlardan oluşmasına karşın ilk harfi büyük A ile başlamaktadır. Giriş esnasında şifreniz hatalı şeklinde uyarı görüyorsanız A harfini gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Şifre oluşturma, değiştirme ya da unutulması halinde şifrenizi geri almak için gerekli bilgileri aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi-alma

HEMEN SİPARİŞ VERMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ

Temsilci numarası ve şifremiz hazır olduğuna göre artık ister kendiniz, isterseniz müşterilerinizin talep ettiği ürünler hemen sipariş etmeye başlayabilirsiniz. Bunun için avon.com.tr üzerinden temsilci girişi yapabilir ya da akıllı telefon üzerinden Avon mobil uygulamasını yükleyerek de sipariş verebilirsiniz. Buna ek olarak 0850 250 28 66 numaralı AVON müşteri hizmetleri merkezini arayarak da siparişlerinizi iletebilirsiniz. Siparişleriniz 2 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Gönderiler PTT kargo ile yapılmakta olup, Türkiye’nin her yerine teslimat yapılmaktadır.

Siparişlerim Ne Zaman Gelir? Öncelikle bazı hususlarda bilgili ve dikkatli olmak gerekir. Siparişlerin hızlı bir şekilde size ulaşması için siparişlerinizi mutlaka hafta içi ve saat 15:00’a kadar girmelisiniz. Bu şekilde aynı gün kargoya verilmesini ve muhtemelen 2-3 gün içerisinde teslim edilmesini sağlarsınız. AVON kozmetik firması Cumartesi ve Pazar günleri çalışmaması nedeniyle Cuma günü 15:00’dan sonra verilecek siparişlerin işleme alınması Pazartesi günü mümkün olmaktadır. Yani sipariş Pazartesi günü verilmiş gibi kabul edilir. Bu nedenle dikkatli olmalı ve müşterilerinizi bu konuda bilgilendirmelisiniz.

ÖDEMEYİ 15 GÜN SONRA YAPIN

Temsilci olmayı düşünen arkadaşların en çok merak ettiği hususlardan biri de ödemenin nasıl yapılacağı yönünde olmaktadır. Sitemizden başvuru yaptığınızda aldığınız ürünlerin ödemesini 15 gün içerisinde yaparsınız. Yani ürün temin etmek için sizden ilk anda ücret talep edilmez.

AVON Temsilci Ödemesi Nasıl Yapılır? Yukarıda da belirtildiği gibi ödemeyi 15 gün içerisinde yani maksimum 15 gün sonra yapmanız gerekir. Ödeme yöntemleri olarak kredi kartı, banka kartı ya da bazı banka ATM’lerinden kartsız ödeme yapabilirsiniz. Aynı şekilde banka ve internet şubelerinden havale, EFT şeklinde ödeme yapabilirsiniz. Buna ek olarak banka ile uğraşmak istemeyenler için PTT şubelerinde temsilci numaranızı belirterek ödeme yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken PTT şubelerinden yapılan ödemeler 14:00’dan sonra olması halinde ödenin işleme geçmesi bir sonraki gün mümkün olmaktadır. Bu nedenle ödemenizi 14:00’dan önce yapmanızı öneririz. Daha önceleri kredi kartına 8 taksit uygulaması bulunuyordu. Devletimiz kozmetik sektöründe taksit uygulamasını kaldırması ile birlikte bu uygulama son bulmuştur.

AVON TEMSİLCİLERİ NE KADAR KAZANIR?

Evet, arkadaşlar sipariş ve ödeme hususunu da ele aldıktan sonra şimdi yine en çok merak edilen hususlardan biri olan ne kazanacağımıza bakalım. AVON’DA gelir elde etmek için 2 farklı seçenek sunulmaktadır. Bunlardan biri satış temsilciliği, diğeri ise kısa adı SL olan satış liderliğidir. Dilerseniz ilk olarak temsilciler için kazanç fırsatlarına göz atalım.

Ürün Satışlarından %33’e Varan Oranda Gelir Elde Edersiniz: Temsilciler için kazanç yöntemi sadece satış yapmakla mümkündür. Her yıl 13 farklı katalog ile kullanıcılarının karşısına çıkan AVON kataloğu satılması kolay binlerce ürün içermektedir. Kadın, erkek ve hatta çocukların ihtiyaç duyacağı birçok ürün bulunuyor. Birçok insan ürünleri markalarını bile ezbere bilmektedir. Bu nedenle satış yapmakta hiçbir zaman zorlanmayacaksınız. Başlıkta da belirtildiği gibi satışlarınızdan %33’e varan gelir elde edeceksiniz. Kazancınız satışını yaptığınız ürün grubuna göre değişmektedir. Bazı ürün grupları %20 kazandırırken bazıları ise %30 olmaktadır. Meme kanseri ile mücadele ürünlerinin satışından ise temsilciler gelir elde etmezler. Süper teklif sayfasında yer alan ürün %70’e varan indirimle satıldığı için temsilci bu ürünün satışından 3 TL gelir elde etmektedir. Bu hususları bilmenizde fayda var diye düşünüyorum.

1000 TL’lik Satışta 333 TL’ye Varan Gelir Elde Edersiniz: Örnek bir kazanç tablosu hazırlamak gerekirse bu kampanya 1000 TL’lik satış yaptığınızı kabul edelim. Siz buradan 200 ile 333 TL arasında değişen gelir elde edeceksiniz. Fakat kazanç sadece gelir değil, aynı zamanda en az 3 tane hediye kazanacaksınız. Yani gelirinizden belki daha değerli temsilci hediyelerinin de sahibi olacaksınız. Hediyeler ile ilgili hususu birazdan göreceğiz. Konuyu bölmeden birde satış lideri olduğumuzda ne kadar kazanacağımıza bakalım.

Satış Lideri Ol, Temsilci Satışlarından Kazan: AVON’DA kazanç fırsatı oldukça geniş kapsamlı olduğunu belirtmiştim. Sadece satış yaparak kazanmak zorunda değilsiniz. Aynı zamanda eski adı takım öncüsü olan (satış lideri) olarak da kazanabilirsiniz. Ya da her ikisini birden yaparak bir ya da birden fazla maaş düzeyinde gelir elde edebilirsiniz.

Satış Lideri Nedir, Nasıl Olunur, Ne Kadar Kazanır? Her temsilcinin bir satış lideri bulunmaktadır. Bunun amacı bu işe başladığınızda size yardımcı olması içindir. Tabii ki bu yardım ve emeğinden kazanç elde etmesi için satış liderleri temsilcilerin satışları üzerinden %3 ile %10 arasında gelir elde etmektedir. Bu durum temsilciye herhangi bir zarar vermez. Temsilcinin gelirinde herhangi bir eksilme olmaz. Satış liderinin geliri Avon tarafından her ay banka hesabına yatırılmaktadır. Satış lideri olabilmek için öncelikle temsilci olmak gerekir. Bu noktadan sonra satış lideri başvurusu yapabiliriz. Henüz temsilci değilseniz aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak da başvuru yapabilirsiniz. https://www.kozmetiksiparisleri.com/avon-temsilci-ol

Aday Satış Lideri Olarak Başlarsınız: SL başvurusu yaptığınızda ilk olarak aday olarak bu işe başlarsınız. Satış lideri SL olabilmek için 4 aktif (sipariş veren temsilci) olması gerekir. 4 Temsilci + sizin siparişiniz ile birlikte 1000 TL’lik satışa ulaştığınızda SL (satış lideri) olursunuz. Böylece SL pirimi + hızlı başlangıç pirimi + seviye atlama pirimi ve o kampanya varsa gram altın hediyesini kazanırsınız. Yani satış liderliğine ilk adım attığınız anda bile 400-500 TL gelir elde edersiniz. Temsilci sayınız ve toplam satış oranınız arttıkça seviyeniz yükselecektir. Böylece daha fazla gelir elde edersiniz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Direktör seviyesine ulaştığınızda her ay 2000 TL ve üzeri aylık geliriniz olacaktır. Daha yüksek seviyelere ulaştığınızda ise 10.000 TL’ye varan aylık gelir elde edersiniz. Aynı şekilde her yıl cep telefonu, tablet, tatil, iş geliştirme paketi ve 1 yıllık son model otomobil kullanım hakkı elde edersiniz. Otomobil kullanımını 3 yıl boyunca düzenli olarak kazanmanız halinde o araç size hediye ediliyor. Otomobil Audi ve Mercedes Benz gibi değerli markalardan oluşmaktadır.

AVON’DA 40 GÜN BOYUNCA KOŞULSUZ İADE GARANTİSİ BULUNUYOR

Şimdi ise biz ya da müşterimizin alıp, memnun kalmadığı ürünlerle ilgili iade ve değişim uygulamasına bakmak istiyorum. Daha önce 3 kampanya yani yaklaşık 90 gün olan iade süreci geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenleme ile 40 güne düşürülmüştür. Siz ya da müşterinizin aldığı üründen memnun kalmamanız halinde 40 gün içerisinde faturada yer alan iade bölümünü doldurarak iade edebilir ya da değişim isteyebilirsiniz. Bazı temsilci arkadaşlar müşterilerine iade konusunda zorluk çıkardığı bilinmektedir. Bu etik olmadığı gibi sizin müşteri kaybetmenize neden olur. İade etmek isteyen müşterilerinize zorluk çıkarmamalısınız.

TEMSİLCİLİK İPTALİ NASIL YAPILIR?

2 Saat gibi kısa sürede başladığınız AVON temsilciliğinden yine arzu etmeniz halinde kolayca ayrılabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken boş bir kâğıda temsilci adı, soyası, temsilci numarasını yazarak temsilciliğimin iptal edilmesini istiyorum diye belirtmesidir. Bana kalırsa neden iptal etmek istediğinizi de ekleyin. Sizin için çözülmesi imkânsız gibi görülen sorunlar temsilciliğinizi iptal etmeden de çözümlenebilir. Hazırladığınız iptal dilekçesini 0212 473 12 12 numaralı FAX hattına göndermeniz yeterli olacaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin Bize Ulaşın

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi ben direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN bu yazımızda sizlere AVON’UN sağladığı kazanç fırsatlarını aktarmaya çalıştım. Merak ettiğiniz hususlara cevap niteliğinde bilgiler veremediysem özür dilerim. Ama dilerseniz aşağıda yer alan soru ve yorum formundan öğrenmek istediğiniz soruyu iletebilir ya da WhatsApp hattım 0533 1 376 376’dan bana yazabilirsiniz. Ayrıca sizlere daha fazla bilgi vermek için oluşturduğumuz Avon ile ilgili İnternet sitelerini aşağıda görebilir ve tıklayabilirsiniz.

Temsilci Bilgilendirme Sitesi: https://www.satistemsilcileri.com

Avon Ürünleri Online Sipariş Sitesi: https://www.kozmetiksiparisleri.com

Facebook sayfamız: https://www.facebook.com/avontemsilcisi34/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017